23.12.2016

Виробничий потенціал швейної промисловості України

Відомі виробники одягу дедалі більше цікавляться технологічно розвиненою швейною промисловістю України. Вони оцінюють її як альтернативу “далекого” виробничого ресурсу Китаю, чи надто дорогої робочої сили у “Старій Європі”.

Підтвердженням цього є ріст ділової активності впродовж 2016 року. За даними статистики майже 65% нових замовлень на виробництво одягу надходять із закордону. Експорт готової продукції збільшився на вісім відсотків і досяг $719,1 млн. Прямі іноземні інвестиції склали $1,5 млн. У разі збереження існуючого темпу, представники вітчизняного бізнесу очікують більш сміливих кроків іноземних фірм із розміщення на швейних підприємствах великих обсягів замовлень у 2017 і подальших роках.

Український виробник одягу має можливість бути більш гнучким у пропозиції строків постачання за однакової технологічності виробництва і більш високої якості готової продукції порівняно з Китаєм, В'єтнамом, Польщею, Румунією чи Болгарією.

«Якщо продукція відвантажується в п'ятницю, то вже в понеділок вона розмитнюється у Європі», — кажуть на підприємствах. За лічені дні одяг долає шлях зі швейного цеху в Україні до моллу, чи бутіку будь-якої країни ЄС. Розуміючи логістичні переваги, якість роботи і конкурентну цінову політику європейські бренди одягу планують збільшувати обсяг замовлень за окремими видами продукції. В першу чергу це ексклюзивні вироби і колекції одягу.

Ілюстрацією руху “модних” брендів в бік співпраці з українськими виробниками є приклад ТОВ «СКВИРАТЕКС». Одне з найдавніших підприємств галузі, яке розпочало свою роботу ще на початку 40-х років минулого століття, завдяки інвестиціям отримало новий імпульс до розвитку і сьогодні рухається в бік збільшення обсягів виробництва та розширення асортименту продукції. Після повної модернізації виробництва, оснащення цехів багатофункціональними швейними і трикотажними машинами можливості фабрики зацікавили іноземних замовників.

«Повну модернізацію виробництва ми закінчили ще у 2014 року, але продовжуємо збільшувати парк нового обладнання. Цього року ми придбали глазкову петельну машину JUKI і машину з імітацією ручного стіжка. На підприємстві були встановлені прасувальні столи та праски італійського виробництва, закріпочні машини, оверлоки, а також  нові універсальні швейні машини з цифровим програмним управлінням, які мають кращі показники енергоефективності і продуктивності. Швачки можуть робити більше операцій за менший час. Це дозволило вже цього року збільшити обсяг виробництва. Тільки в листопаді ми виготовили більше дев’яти тисяч  одиниць продукції, з яких вісім тисяч — це жіночі пальто, напівпальто, куртки, жакети», — повідомила директор ТОВ «СКВИРАТЕКС» Людмила Семко.

Впродовж 2015-2016 років фабрика виготовили більше 200 моделей одягу для дев’яти міжнародних брендів одягу з Німеччини, Франції, Бельгії, Латвії.

«У третьому і четвертому кварталі цього року ми обслуговували переважно чотири бренди. Це приблизно від 10 до 20 нових моделей одягу щомісяця. Наразі ми виготовляємо для Бельгії колекцію жіночих пальто на весну 2017 року», — повідомила Людмила Семко.

Відкриваючи можливості нових виробничих потужностей, разом з потребою знизити витрати замовник прагне бути впевненим у якості готової продукції.

«Виробництво було сертифіковане Bureau Veritas Quality International на відповідність міжнародним вимогам якості, організації і охорони труда. На підприємстві запроваджена  система управління якістю ISO 9001-2001. Окрім цього ми маємо комбіновану систему контролю і оцінки якості. З одного боку це внутрішній міжопераційний контроль за більш як 40 параметрами на відповідність виробу затвердженому зразку та нормативній документації. З іншого боку це контроль готових виробів технологом від замовника, подекуди можливо і всієї партії», — зазначила Людмила Семко.

На думку замовника, ретельний контроль якості необхідний, навіть за наявності сучасного обладнання і кваліфікованих спеціалістів. Можливість безперешкодного доступу до виробництва є запорукою встановлення довірчих взаємовідносин.

«Зі «СКВИРАТЕКС» ми працюємо вже багато років і дуже задоволені нашою співпрацею: висока якість, своєчасні поставки готової продукції, компетентність керівництва і готовність виконувати термінові замовлення. Підприємство виконувало для нас замовлення таких німецьких фірм, як: Walker, Manisa, Bonita. Ми сподіваємось, що і надалі  будемо продовжувати нашу співпрацю», — повідомив директор Hajohn-International OHG Йоханн Гардер.

ТОВ «СКВИРАТЕКС» входить до складу виробничого об’єднання «ОЛТЕКС», яке працює на ринку легкої промисловості з 1995 року і спеціалізується на виготовлені швейних виробів. До складу компанії входить дві швейні фабрики з загальною чисельністю працівників понад 500 чоловік. Впродовж  20 років «ОЛТЕКС» є надійним партнером у забезпеченні форменим одягом силових міністерств та відомств (Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України та інших), а такожу забезпеченні спеціальним одягом провідних вітчизняних підприємств машинобудування, інфраструктури, телекомунікацій.

ТОВ «ОЛТЕКС» є експортно орієнтованою компанією. Свідченням визнання якості продукції компанії закордоном є більш як п’ятнадцятирічний успішний досвід співпраці з відомими на ринку компаніями Західної Європи.