05.09.2016

Нарада з питань забезпеченням Збройних Сил України речовим майном

Постійні зміни технічних умов та їх загальна недосконалість, заборгованість перед виробниками за поставлений товар, необґрунтоване втручання правоохоронних органів у роботу підприємств – це одні із головних перепон якісного та своєчасного забезпечення Збройних Сил України речовим майном.

5 вересня Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ скликав нараду за участі представників профільних служб та підприємств легкої промисловості для оприлюднення позицій сторін і пошуку шляхів подолання перешкод. На нараді були присутні: начальник Головного управління Військової служби правопорядку ЗС України генерал-майор Ігор Криштун, керівник Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ полковник Володимир Гулевич, керівники Служби тилу ЗСУ, співробітники Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, представники Асоціації «Укрлегпром». Від ТОВ «ОЛТЕКС» у засіданні брала участь голова спостережної ради Ганна Огаренко.

«Варто уточнити, що проблема забезпечення ЗСУ речовим майном, пов’язана не з можливостями виробників, а з відсутністю чіткої системи організації закупівлі, постачання та контрою якості речового майна», – зазначила Ганна Огаренко.

Генерал-майор Ігор Криштун окреслив перспективний алгоритм дій для відновлення нормальних робочих взаємовідносин МОУ з підприємствами легкої промисловості. Відповідно до нього Центр розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ із залученням провідних спеціалістів галузі має удосконалити ряд ТУ для усунення помилок та загальних недоліків. Департамент державних закупівель має доопрацювати Договір поставки речового майна з урахуванням оптимальних строків, необхідних для його виготовлення. Юрдепартамент має надати єдину інструкцію з приймання та перевірки речового майна із зазначенням повноважень Центру забезпечення розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

За результатами підготовки документи будуть розглянуті на наступній нараді із залученням широкого кола зацікавлених підприємств для опрацювання і подання на доповідь Міністру оборони України.

Нагадуємо, що 31 серпня відбулася робоча зустріч з Міністром оборони України, на якій виробники товарів легкої промисловості презентували свої пропозиції з усунення недоліків у системі постачання речового майна.