02.11.2016

Лариса Янченко: ОЛТЕКС розробило технічні умови на виготовлення зимових курток для Нацполіції

28 жовтня «ОЛТЕКС» достроково завершило роботи з розробки двох технічних умов на виготовлення трьох типів зимових курток для Національної поліції України і надало відповідну документацію та зразки-еталони до Державного науково-дослідного інституту (ДНДІ) МВС України.

Після ретельної перевірки зразків на відповідність більш як 60-ти параметрам, керівництво ДНДІ підписало акт, яким підтверджує, що ТОВ «ОЛТЕКС» виконало роботи якісно і в повному обсязі, а документи і матеріали відповідають умовам укладеного договору та вимогам технічного завдання.

21 червня у відповідності з процедурою відкритих торгів у системі публічних електронних закупівель ProZorro ТОВ «ОЛТЕКС» виграло тендер на розробку двох технічних умов із вдосконалення предметів зимового однострою поліцейських. Відповідно до умов укладеного договору компанія мала впродовж чотирьох місяців (липень-жовтень) виконати дослідно-конструкторські роботи, розробити технічні умови та електронну версію базових лекал і виготовити зразки-еталони для трьох типів чоловічих курток: типу «А» – куртки та вітровки із флісового полотна; типу «Б» – куртки зі знімною підстібкою зі штучного хутра, або підстібкою з утеплювачем холософт (hollowsoft); типу «В» – куртки повсякденної.

«Ми розробили електронну версію лекал, розводку за розмірозростом, детальний опис всіх вимірів, розташування деталей однострою та особливості їх обробки. Складена нами документація – це основа для подальшого промислового виробництва форменого одягу на швейних підприємствах України», – зазначила головний конструктор ТОВ «ОЛТЕКС» Лариса Янченко.

Нові зимові куртки для поліції виконані у темно-синьому кольорі. На відміну від попередніх моделей матеріал верху належить до нового покоління і має мембранне покриття, що забезпечує одягу вітро-, вологозахисні і повітропроникні властивості. Плащова тканина верху куртки зроблена по типу «ріпстоп». В її структурі використовується зміцнена армована нитка. Вона підвищує механічні характеристики виробу, робить його стійким до розривів та тертя.

«Відтепер, нова тепла зимова форма поліцейських буде зручною, легкою та функціональною. На зміну синтепону, у якості матеріалу утеплювача буде використовуватися холософт. Він відомий своїми антигрибковими, гіпоалергенними та теплозахисними властивостями при мінімальній вазі. Одяг з холософтом не втрачає форму і не накопичує статичну електрику», – повідомила головний технолог ТОВ «ОЛТЕКС» Любов Рижаєва.

За попередніми підрахунками орієнтовна вартість куртки типу А може сягати 2 тис. грн, типу Б – 1,5 тис грн, типу В – 1,6 грн за одиницю. Потреба МВС у нових зимових куртках на сьогодні оцінюється в 8,5 тис. штук.

Нагадуємо, що 13 жовтня 5 тисяч комплектів штанів утеплених з вітро-, вологозахисними властивостями, разом з дозвільними документами були передані до об'єднаного Центру забезпечення ЗСУ. Таким чином ОЛТЕКС став першим, хто цього року вчасно постачив теплі речі Міністерству оборони.